Przegladaj obiekty z regionu:

Kokuszka

Kokuszka

Wieś (ok. 650 mieszk.) w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Jej nazwa wywodzi się od płynącego przez nią potoku, zwanego w czasach lokacji (XVI w.) Kokoską (obecnie Jaworzynka).

Największym atutem miejscowości jest jej malownicze położenie.

Na przełęczy zwanej Fiedorek kaplica pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego, gdzie co roku w święto Wniebowstąpienia odprawiana jest msza w intencji rozpoczynającego się sezonu turystycznego.

Na amatorów sportów zimowych czeka działająca od kilku lat stacja narciarska. Na miejscu działa szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Jest tu również zaplecze gastronomiczne i baza noclegowa.

W dolnej części doliny, na Łomnickiem, znajduje się pomnik upamiętniający miejsce rozstrzelania (23.12.1943 r.) w odwecie za pomoc udzielaną partyzantom. Na oczach dzieci zginęły tutaj Agnieszka Łomnicka, Katarzyna Leśniak, Agata Mszańska, Jadwiga Mrozek. 

Loading
Projekt i realizacja
© 2011-2021 netkoncept.com
skycms

Licznik wizyt:
Dzisiaj: 228, W tym miesiącu: 2941
Wszystkich odwiedzin: 699796
Informacja Turystyczna Piwniczna Zdrój
33-350 Piwniczna-Zdrój, Rynek 11
informacjapiwniczna@o2.pl
tel.: 18 446 83 25
„Sąsiedzka współpraca w promowaniu oraz odkrywaniu walorów i potencjału turystycznego pogranicza Piwniczna-Zdrój - Stara Lubovna". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska -
Republika Słowacka 2007-2013.